Fan Fiction - Ostatní - Romeo & Julie


Mladá srdce
~by Estriel~

Pozn. autorky: Příběh byl inspirován filmem Romeo a Julie od Baze Luhrmanna a soundtrackem k filmu.

~*~

~Young hearts run free~


„Romeo, Romeo, Romeo. Můj milý Romeo – skučíš a úpíš, nebesům spíláš pro jejich nespravedlnost, před světem se uzavíráš jak v umrlčí komoře,“ Mercutio se rozpřáhl volnou rukou, druhou si vleže podpíraje hlavu, a naznačil, že umrlčí komorou míní ložnici svého přítele, těžkými závěsy zacloněnou před slunečním světlem.

Romeo jen dál netečně ležel a zíral do stropu.

„Minulý týden to byla Bernadette, tenhle je to Luciana, příští týden to bude kdo-ví-která. Tvé lásky mají jepičí život, drahý příteli.“ Mercutio se uchechtl, když Romeo ztrápeně vzdychl.

„Ženy jsou tak složité. Není snadné najít cestu k jejich srdcím, není snadné je milovat. Kdybys měl kousku vážnosti v těle, a ne jen samé šprýmy, také bys to věděl,“ odvětil Romeo a počastoval svého druha mdlým pohledem.

„Jak se mýlíš, milý Romeo!“ zašklebil se Mercutio. „Vážnosti mám dost a dost, ale nevyhledávám trápení – dal jsem mu dávno sbohem, ať souží blázny, kteří o ně stojí. Já - “ pronesl poklepávaje si na hruď, „já znám lepší způsob milování. Nač se mám nechat bídačit vrtochy marnivých žen s napudrovanými nosánky? Existují jiné druhy lásky –“ Mercutio se zadíval na Romea, „a potěšení,“ doplnil a spiklenecky mrkl.

„Ach ano?“ ušklíbl se Romeo. „Co ti zas našeptala královna Mab jedoucí ve svém kočáře z oříškové skořápky, na voze taženém světluškami? Nebo to snad nebyla Mab, ale někdo docela jiný? Kněžna Extáze? Baronesa z Perníkové věže?“

„Romeo!“ Mercutio prsty popadl jeho bradu a zmáčknul mu obličej do našpulené grimasy. „Máš mne za blázna,“ řekl poté a v očích se mu zablesklo, „ale já to myslím vážně.“

„Skutečně?“ Romeo se za zády podepřel lokty. „Pak mi tedy prozraď ten tajný recept na lásku, ten návod k potěšení,“ vyzval Mercutia.

„Je to tak snadné, drahý Romeo,“ usmál se Mercutio a dlaní poplácal Romea po tváři.
„Tak,“ zopakoval a naklonil se blíž, „snadné,“ dodal a políbil Romea na rty.

~fin~


++ Komentovat ++


++ Zpět na hlavní přehled Ostatní fan fiction ++