Fan Fiction - Harry Potter - DrabblesPohlednice z minulosti
~by Estriel~
Pro Dangerous.

Pozn.: Tato drabble vznikla na základě tří slov, o která jsem požádala Dangerous a která měla být použita v textu. Náhodná slova, která jsem od Dangerous obdržela, byla: pohled, hrad, rukáv.


Harry škrtl zápalkou a lenivě si připálil další cigaretu. Usrkl dávno vystydlé kafe z poněkud otlučeného hrnku a chvíli jen nepřítomně zíral z okna.

Les, který jeho obydlí obklopoval ze všech stran, se rozplýval v dešti. Tmavé jehličí na stromech, svěže zelená tráva tu a tam ozdobená cákancem červeného vlčího máku... Všechny ty barvy byly tak jasné, plné života, v ostrém kontrastu s unylou šedí, která jako by se zabydlela v Harryho nitru.

Harry natáhl do plic dávku nikotinu a sklopil pohled ke krabici, plné střípků své minulosti – vybledlé fotografie, útržky pergamenu, stará školní kravata, výstřižky z novin... Harry prsty zašátral uvnitř a vytáhl pohlednici s otřepenými okraji. Přední strana zobrazovala majestátní hrad vypínající se nad idylickou skotskou krajinkou. Harry pohled obrátil a očima přelétl text.

Milý Harry,
Krásné pozdravy z dovolené posílají
Ron a Hermiona

Pod zdravicí bylo naškrábáno ještě několik řádků Hermioniným drouboulinkým písmem – je tu krásně, počasí příjemné, byli jsme tam a tam...
Harry na pomuchlanou pohlednici tupě hleděl, aniž by věnoval pozornost jejímu obsahu. Vzpomínal...

Z přemýšlení ho vytrhla až kapka, která dopadla na fialovým inkoustem psaný pozdrav a způsobila, že se text začal nehezky rozpíjet. S povzdechem hodil pohled zpět do krabice a rukávem zeleného svetru si otřel slzy, které mu začínaly stékat po tvářích.

Byla to tehdy jejich svatební cesta. Pouhý týden po návratu byli už Ron i Hermiona mrtví.

~fin~


++ Komentovat ++


++ Zpět na hlavní přehled Harry Potter fan fiction ++