Fan Fiction - Harry Potter - DrabblesChlapec, který zůstal naživu,
a chlapec, který ne

~by Estriel~


Sněhové vločky se zlehýnka snášely k zemi, vytvářejíce na střechách četných vížek bradavického hradu bělostnou pokrývku. Famfrpálové hřiště se proměnilo ve sněhovou pláň. A uprostřed ní, téměř splývaje s okolím, ležel chlapec.

Stříbřitě světlé pramínky vlasů byly rozhozeny kolem jeho hlavy jako paprsky svatozáře. Jeho tvář byla vlhká, jak se na horkých lících rozplývaly vločky. Na jeho řasách ulpívaly droboulinké kousíčky sněhu, když upíral šedé oči vzhůru, fascinovaně.
Nehýbal se, jen jeho hruď se nenápadně zvedala s každým nádechem. Jen se díval. Pozoroval. Už málem hodinu.
Jeho šaty byly úplně promočené, třásl se a začínal ztrácet cit v konečcích prstů. Ale to mu nevadilo. Nic mu nevadilo, jen když se mohl dívat.

Vysoko nad ním, nevěda, že je pozorován, létal jiný hoch. Kroužil nad hřištěm, jeho tváře zčervenaly ve větru, černé vlasy mu poletovaly kolem obličeje. Sněhové vločky se roztékaly na sklech jeho brýlí, téměř ho oslepujíce. Prsty, svírající násadu koštěte, ho bolestivě zábly. Ale to mu nevadilo.
Potřeboval létat a ve štiplavě chladném vzduchu začít jasně myslet. Nesměl k němu tohle cítit. Ne k němu. Ne tohle. Nesměl.

Příštího rána našli na famfrpálovém hřišti prochladlého chlapce s jemnou vrstvou sněhu na pobledlé tváři. Zemřel.
A chlapec, který zůstal naživu, si v slzách přál, aby mohl odejít také.

~fin~


++ Komentovat ++


++ Zpět na hlavní přehled Harry Potter fan fiction ++